Vidám hétvégét mindenkinek! :-)))
Artúr
Reklám és időjárás-jelentés :-)
Aki inkább a “minimál”-ra esküszik, és szeretne egy szuper munkalapot mondjuk Corianból, keressen engem 😉 E-mail cím a profilban.
Nyáron történt
Meglátogattuk a Kechler pincészetet, ahol Giovanni Munisso sommelier -és egyben kísérőnk is- lelkesen mesélt ennek a viszonylag új pincészetnek a borairól. (Kezében a néhány napos must látható.)
A Kechler kastély udvarán borkóstoló és mindenféle finomság várt minket.
A gyerekek minden helyszínen külön foglalkozáson vettek részt, és látszott rajtuk, hogy nagyon élvezték! (A tejfeldolgozó üzemben “Hogyan születik a sajt?” kérdésre kaptak választ, a Kechler pincészetben pedig a szőlő évszakonkénti változásairól és a szőlőműveléssel kapcsolatos munkákról beszélgettek/rajzoltak.)
Ebédelni a glauniccoi Al Mulino étterembe mentünk. A Del Negro család, séfjeikkel Alannel és Danielével a következő menüvel készültek:
La polentina (ami a malomban sohasem hiányozhat) Montasio fondüvel és erdei gombával
Nokedli réti füvekkel, kacsahúskockákkal
Poharas tiramisu
Ebéd után Beppe Bigazzi várt minket az étterem különtermében. Új könyvéről, a “La cucina del buonsenso”-ról beszélt. Beppe Bigazzi külön bejegyzést érdemelne. Lehet rajongani érte, és lehet nem szeretni, de szerintem a “nem szeretők” is tisztelők maradnak, mint én is… Sig. Bigazzi gyakran túlzásokba esik, és őszintén megmondom, azóta nem nézem a La prova del cuocot, mióta valaki -ha jól emlékszem Trentinoból- vitt egy karalábét a műsorba, Sig. Bigazzi pedig azt mondta: “Guardate ‘sta meraviglia, che cresce sotto la terra!”
Az “Al Molino”-ba egyébként mindenképpen érdemes ellátogatni! Mesés! Már Ippolito Nievonak is tetszett 😉
A kirándulást a “Di Bert-Zoratto” malomban fejeztük be. Zuhogott az eső! Nagyon!!! Pedig lett volna még egy színházi előadás is, de megfutamodtunk 🙂
A fent említett malom elsősorban azért híres, mert itt működik a térség egyetlen tőkehalverő műhelye. A tőkehal bálákban érkezik, egyenesen Norvégiából!
Ha jövőre is lesz hasonló program, mindenképp résztveszünk rajta!
Aszalt szilvás-csokipöttyös-kakaós csiga
-
500 g liszt
-
70 g puha vaj
-
15 g élesztő
-
3 dl tej
-
1 tojássárgája
-
4 ek. kristálycukor
-
1 kk. só
A töltelékhez:
-
1 fél bögre kristálycukor
-
4 ek. cukrozatlan kakaópor
-
100 g aszalt szilva apróra vágva
-
50 g csokipötty (ha valaki megszánna a rendes magyar nevével, megköszönöm)
-
150 ml tej
-
2 ek vaj
A tészta hozzávalóit összegyúrtam, majd kelesztettem kb. egy óráig.
A töltelék hozzávalóit összekevertem.
A megkelt tésztát kinyújtottam (kicsit vékonyabbra a Macié, kb. 60 X 35-ös nagyságúra, de legközelebb vastagabb lesz :-), aztán rászórtam a már összekevert tölteléknek valót.
Hívtam Embert, hogy segítsen feltekerni. (Nagyon fontos ám, hogy jó szorosan tekerjük fel!!!)
Végül 2 cm vastag szeleteket vágtam belőle, nem túl szorosan sütőpapírral kibélelt tepsibe raktam őket, hagytam, hogy keldegéljenek még vagy 1/2 órát, és 200-250 fokos sütőben kb. 20 percig sütöttem.
Megj.: A sütő hőfoka itt ne legyen mérvadó! A sparhelt sütőjét egyrészt sokkal jobban fel kell fűteni, mint a normál sütőt, másrészt pedig nem is lehet úgy szabályozni a hőfokot, tehát álljon itt Maci utasítása is:175 fokon kb. 25-30 perc 😉
Zöldfűszeres tengeri sügér sóköpenyben
A halat megtisztítom, kicsit sózom, borsozom, a hasüregét teletömködöm a zöldfűszerekkel, és rakok bele néhány citromkarikát is. Egy tűzálló tálba 1 cm vasatgon nagyszemű sót szórok, erre fektetem a halat, majd az egészet beborítom a maradék sóval, facsarok rá egy kevés citromlevet, és előmelegített sütőben 200 fokon kb. 30-40 percig sütöm.
Amikor kész, a bőrt és a szálkákat eltávolítom, a halhúst pedig egy kevés olívaolajjal meglocsolva tálalom.
(Az egyik legfinomabb halétel, mindenképp érdemes kipróbálni!)
Pénteki Artúr
Szépséges hétvégét mindenkinek! 🙂
Rozmaringos húsgombóc paradicsomszósszal
Rozmaringos húsgombóc paradicsomszósszal
-
500 g darált marhahús (nem a “selezionate”-t szoktam hozzá venni, a kissé zsírosabb rész is megteszi)
-
200 g száraz kenyér (zsömle, kinek, mi teszik, nálunk zsömle nem létezik, így marad a kenyér)
-
kb. 2 dl tej
-
2 tojás
-
50 g reszelt parmezán
-
2 fej vöröshagyma
-
kb. 20 db fekete olívabogyó
-
50 ml extraszűz olívaolaj
-
1 ágacska rozmaring
-
1 csokor petrezselyemzöld
-
300 ml hámozott, darabolt paradicsom
-
só, bors
A száraz zsömlét 10 percre a tejbe áztatom, majd jól kicsavarom.
Az olívaolajon megpárolom az kockára vágott hagymát, és a felaprított zöldfűszereket. A darált húshoz adom ennek a felét, a zsömlét, a tojásokat, a parmezánt, sózom, bőven borsot tekerek rá, majd az egészet alaposan összekeverem, és vizes kézzel gombócokat formálok belőle.
Az olajon megprárolt hagymára ráöntöm a paradicsomot, hozzáadom az olívabogyókat, fűszerezem (ide is mehet esetleg egy ágacska rozmaring), végül beleültetem a gombócokat, és fedő alatt, kis lángon kb. 35-40 percig főzöm.
(Majdnem) Minden napra egy tészta Nr 30
Még mindig diéta :-(
Ananász édesköménnyel
Legutóbbi hozzászólások